, , ,

خرید و فروش پسته خام دامغان در تهران

خرید و فروش پسته دامغان در تهران

خرید و فروش پسته خام دامغان در تهران از چه زمانی از سال شدت می گیرد؟ آیا خرید و فروش پسته دامغان بیشتر است یا خرید و فروش پسته رفسنجان؟

خرید و فروش پسته دامغان در تهران

خرید و فروش پسته خام

پسته در دامغان و رفسنجان جزو تولیدات کشاورزی اصلی بحساب می آید. ارقامی که در دامغان کشت می شود با ارقامی که در رفسنجان کشت می شود در برخی موارد متفاوت است. رقم شاه پسند از ارقام مهم در دامغان است در صورتی که رفسنجان چنین رقمی را ندارد یا به حدی نیست که به فروش عمده برسد.

زمانی که به دامغان سفر می کنید کیفیت پسته را به برتری کیفیت رفسنجان نمی بینید. علت این امر هیچ ارتباطی به نوع خاک و یا آب و هوای منطقه ندارد بلکه باید اشاره کنیم که صنعت کشت پسته در دامغان بسیار قدیمی بوده و از تکنولوژیهای امروزه در آن استفاده نمی شود. اهمیتی که کشاورزان پسته دامغان میدهند قابل مقایسه با کشاورزان رفسنجان نیست و همین باعث شده تا کیفیت پسته دامغان به شدت افت کند.

در ارتباط با زمان خرید و فروش پسته تهران هم باید بگوییم که معمولا معاملات پسته در تهران از اواخر شهریور آغاز و از 20 مهر به بعد شدت می گیرد. میزان حجم خرید و فروش پسته در تهران بستگی به میزان تولید پسته در سال مورد نظر نیز دارد. در سال 1396 به دلیل سرمایی که به درختان پسته وارد شد حجم پسته و معاملات آن را کاهش داده است.

راههای ارتباط با ما
سید امیر رسولی
09123483002
09214019271
amir_rasouli200814@yahoo.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *