, ,

قیمت پسته آب خندان صادراتی رفسنجان ایران

قیمت پسته آب خندان صادراتی

قیمت پسته آب خندان صادراتی رفسنجان چطور تعیین می گردد؟ آیا پسته آب خندان رفسنجان قیمت بالاتری دارد یا پسته آب خندان دامغان ایران؟

قیمت پسته آب خندان صادراتی

قیمت پسته آب خندان صادراتی رفسنجان ایران

پسته آب خندان به پسته دهن بسته گفته می شود که به روشهای گوناگون دهن باز یا به عبارتی خندان شده باشد. این گونه پسته همیشه قیمت پایین تری در مقایسه با پسته خندان به صورت طبیعی دارد. پسته آب خندان نوع خاصی ندارد و از ارقان پسته بشمار نمی رود چون انواع ارقام پسته مانند پسته اکبری، احمد آقایی، پسته کله قوچی و پسته فندوقی می تواند به آب خندان تبدیل شود. این ویژگی باعث شده تا قیمت پسته آب خندان کله قوچی با قیمت پسته اکبری آب خندان متفاوت باشد.

رفسنجان که مرکز کشت پسته در ایران است همه نوع پسته صادراتی را تولید می کند. پسته آب خندان نیز یکی از انواع پسته صادراتی محسوب می شود که در پسته های گوناگون وجود دارد. وقتی پسته به شکل دهن بست برداشت می شود حدود هزار تومان هزینه برمی دارد تا به شکل آب خندان تبدیل شود که این مبلغ به قیمت پسته دهن بست اضافه می گردد.

مقایسه قیمت پسته آب خندان رفسنجان با پسته دامغان

دامغان نیز یکی از شهرهای پسته خیز ایران است اما یکی از مشکلاتی که این شهر در چند سال اخیر با آن مواجه بوده عقب ماندن از تکنولوژی کشت و برداشت پسته است. از طرفی کشاورزان این منطقه توجه چندانی به کیفیت و نژادهای جدید پسته نکرده اندف به همین جهت کیفیت پسته آب خندان دامغان پایین تر از پسته رفسنجان شده است. کیفیت پایین باعث پایین آمدن قیمت پسته آب خندان دامغان در مقایسه با رفسنجان شده است.

برای اطلاع از قیمت پسته آب خندان صادراتی رفسنجان با ما در ارتباط باشید.

راههای ارتباط با ما
سید امیر رسولی
09123483002
09214019271
amir_rasouli200814@yahoo.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *